"СПОРТ стає засобом виховання тоді, коли він - улюблене заняття кожного"(В.Сухомлинський)

          Фізична культура є важливою складовою частиною системи освіти та виховання учнів загальноосвітньої школи формування в них умінь і навичок здорового способу життя, організації корисного дозвілля та активного відпочинку, розвитку, відновлення фізичних і духовних сил, реабілітації та корекції здоров’я, виховання позитивних моральних і вольових якостей.

         Фізичне виховання – це багатогранний   педагогічний процес, що здійснюється в системі різноманітних взаємно-обумовлених форм організації занять фізичними вправами та  спрямований на досягнення  фізичної досконалості, підростаючого покоління.

Процес фізичного виховання під час навчання у сучасній школі має специфічні особливості, які полягають у тому що учень не тільки засвоює знання та набуває навичок виконання фізичних вправ, але  й повинен оволодіти способами діяльності (оперувати ними). Слід відзначити і той факт що в наш час відбувається впровадження у навчально-виховний процес досягнень науково-технічного прогресу і передового педагогічного досвіду, поступово підвищується освітній рівень вчителів та рівень підготовленості учнів. Означені чинники зумовлюють нові завдання, які висуває суспільство до фізичного виховання. Виконання цих завдань потребує пошуку нових засобів і форм роботи, продуманого планування навчально-виховного процесу.

У процесі фізичного виховання школярам необхідно відомості не тільки про техніку виконання  вправи а і дізнатися про можливості власного організму, вплив фізичних вправ на організм людини, основні методи організації самостійних занять фізичною культурою. Ці знання є складовою фізичної культури і вони знайшли своє місце в бутті дитини.

У минулому навчальному році РМО вчителів фізичної культури працювало над методичною проблемою.«Впровадженні інноваційних форм і методів навчання у навчально-виховний процес за допомогою новітніх педагогічних технологій»

Виходячи із змісту методичної проблеми РМО ставимо перед собою ряд завдань:

1.Впровадження нових форм і методів Олімпійської освіти у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів.

2.Впровадження сучасних навчальних технологій на уроках фізичної культури та «Захисту Вітчизни».

3.Підвищення мотивації учнів до систематичних занять фізичними вправами та ведення здорового способу життя.

Протягом 2012-2013н.р. пройшли курсову підготовку в КОІППО ім. В.Сухомлинського та підвищили свою кваліфікацію чотири вчителя (Сіденко П.А. Скалівсько-Хутірська ЗШ І-ІІІ ст.; Соловей С.Г. Покотилівська ЗШ І-ІІІ ст.; Погуляйко В.В. Ятраньська ЗШ І-ІІ ст.; Дем’яненко О.Л. Новоархангельська ЗШ І-ІІІст. №2). Атестувалися та підтвердили свої атестаційні категорії троє вчителів Сіденко П.А. (вища категорія); Соловей С.Г.(І категорія); Погуляйко В.В. (спеціаліст). Підвищив кваліфікаційну категорію Дем’янеко О.Л. (вища категорія, звання «старший вчитель»).

Кадровий склад вчителів «Фізичної культури» додаток 1.

Протягом 2012-2013н.р. було проведено 2 засідання МО, на яких вчителі регулярно знайомилися з нормативними документами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, головного управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, районного відділу освіти, знайомитися з новинками періодики та методичної літератури, розглядалися теоретичні питання.

Згідно з планом роботи РМО відбулися практичні семінари за темами «Впровадження інтерактивних методів навчання Олімпійської освіти  на уроках та в позакласній роботі як поєднання навчання та виховання». (Дем’яненко О.Л. Новоархангельська ЗШІ-ІІІ ст. №2). «Впровадження сучасних навчальних технологій на уроках фізичної культури». (Слюсаренко В.В. Ганнівська ЗШ І-ІІ ст.). Відкриті уроки, проведені на високому науково-методичному рівні. Проводилися  «круглі столи» що до проведення відкритих уроків та обміну досвіду роботи.

З метою формування здорового способу життя, зміцнення здоров’я учнівської молоді проводились районні змагання серед школярів на базі Мар’янівськоі ЗШ міні-футбол, на базі Новоархангельської ЗШ І-ІІІ ст. №2. Всеукраїнського фестивалю «Нащадки козацької слави», на базі Новоархангельського «НВК» загальноосвітня школа-гімназія – шахи, шашки, волейбол, на базі ДЮШС – футбол, фут зал, волейболо, баскетбол, настільний теніс, на базі рай стадіону - легка атлетика старти надій, футбол на призи клубу «шкіряний м’яч». Команда Новоархангельської ЗШ І-ІІІ ст. №2 зайняла І місце у 2 турі Всеукраїнського фестивалю «Олімпійське лелеченя» у м. Смоліне. Також команда з Новоархангельської ЗШ І-ІІІ ст. №2 зайняла І місце у районних легкоатлетичних змаганнях «Старти Надій» та приймала участь у обласних змаганнях. Команда з Нерубайської ЗШ зайняла І місце у районному другому турі Всеукраїнського фестивалю «Нащадки козацької слави» та прийняла участь у третьому турі обласного фестивалю «Нащадки козацької слави». На районних змаганнях з легкої атлетики зайняла І місце команда Новоархангельської НВК «загальноосвітня школа-гімназія» та захищала честь району на змаганнях обласного рівня.

З метою підвищення якості викладання предмета «Фізична культура» в загальноосвітніх навчальних закладах, виявлення творчих здібностей учнів, підняття рівня обізнаності в галузі «Фізична культура та спорт», підвищення рухової активності учнів, пропаганди й популяризації засад здорового способу життя у 2012-2013 навчальному році було вперше проведено Всеукраїнську учнівську олімпіаду з фізичної культури та спорту. У районному етапі олімпіади взяли участь 3 ЗНЗ району. Переможцями районного етапу олімпіади стали учні Новоархангельської НВК «загальноосвітня школа-гімназія» (учитель Дядюк Л.О.).

Збірна команда вчителів району в складі Каушана Ю.І., Каушана Я.І., Рудя В.М., Гетьмана С.В., Ткаченка В.М. та інших вчителів предметників показала свою майстерність та фізичну підготовку в обласній спартакіаді працівників освіти та виборола почесне ІІ місце.

Історія проекту

 Мережа Інтернет сьогодні - це засіб, з допомогою якого люди не лише грають в ігри, спілкуються в соціальних мережах, а й плідно працюють, довідуються про важливі світові, державні, регіональні новини тощо. Також за допомогою інтернету люди знаходять різноманітну інформацію, що торкається безпосередньо напрямку роботи того чи іншого спеціаліста. Адже недарма існує прислівя, що той хто володіє інформацією той володіє світом. Інтернет - це своєрідна сервісна система, що одночасно обслуговує мільйони користувачів. На даний час дуже важко уявити освітчену людину, фахівця, який неволодіє навиками роботи в Інтернеті. Вміння ефективно використовувати світовий інформаційний простір - важлива складова нашої інформаційної культури.